ÜRÜNLERİMİZ

Tüm projeleriniz için kaliteli bakış açısı

Slider

Minerkim

Minerkim; Polistiren esaslı yalıtım levhalarının üzerine sıva yapılması için kullanılan, yüksek mukavemet gösteren, aderansı yüksek, elyaf katkılı, kullanıma hazır polimer modifiye ve çimento esaslı yüksek performanslı büzülme ve çatlama yapmayan sıvama harcıdır.

 

KULLANIM ALANLARI:

Taş Yünü, XPS veya EPS levhaların üzerine sıva olarak kullanılır. İç ve dış mekânlarda duvar ve tavanlarda yatay ve düşeyde ısı yalıtım plakalarının sıvanmasında kullanılır.

YÜZEY HAZIRLIĞI:

Uygulama yapılacak levha yüzeyi temiz ve kuru olmalıdır. Isı yalıtım levhaları mastarında, yerleşmiş olmalıdır. Levhalar arası boşluklar genişliğe göre aynı yalıtım malzemesi veya köpük ile doldurulmalı meydana gelecek çıkıntılar sarfiyatı azaltmak için temizlenmelidir.

HARCIN HAZIRLANMASI:

Isı yalıtım levha sıvası 6-7 lt (hava sıcaklığına bağlı değişkenlik gösterebilir) temiz ve serin karışım suyun içerisine (25 kg) toz malzeme dökülür ve düşük devirli uygun bir karıştırıcı ile 3-4 dakikada topaksız homojen karışım sağlanır ve 5-10dk bekletilir. Olgunlaşan malzeme tekrar karıştırılarak kullanıma hazır hale getirilir. Toz malzeme içerisine su katılmamalıdır. Uygulama sıcaklığı +5 C ile +35 C sıcaklıkta yapılması önerilir.

UYGULAMA:

Harcı, dübelleme işlemi bitmiş ısı yalıtım levhaları üzerine çelik mala ile düzgünce sürünüz. Mantolama filesini çelik mala yardımı ile sıva harcı kurumadan üzerine hafifçe bastırarak gömünüz. Mantolama filesinin birleşim yerlerinde yaklaşık 10 cm birbiri üzerine bindirilir. 1. kat sıva hafifçe suyunu attıktan sonra, kurumadan 2. kat sıva yapılır. 2. kat sıva uygulandıktan sonra yüzey çelik mala ile düzeltilir. Hazırlanan harcı 2 saat içerisinde tüketiniz, kullanım süresi geçmiş harcı atınız. Sıva harcı tamamıyla kuruduktan sonra nefes alabilen son kat kaplama malzemesi uygulayınız. Isı yalıtım plakalarının üzerine yapılacak sıva 4 mm’yi geçmemelidir.

UYGULAMA SINIRI:

Hazırlanan malzeme yaklaşık 2 saat içinde kullanılmalıdır. Uygulama esnasında ortam, rüzgâr ve güneşten korunmalıdır.

TÜKETİM:

4,0-5,0 kg/m2

AMBALAJ:

25 kg Kraft torba

DEPOLAMA:

Açılmamış ambalajında ve kuru ortamlarda, üretim tarihinden itibaren 12 aydır.

 

 

SAĞLIK EMNİYET:

Çimento esaslı olduğundan tozunu solumayınız, cilde ve göze temas ettirmeyiniz. Uygulamadan sonra eller ve uygulama aletleri bol su ile yıkanmalıdır. Uygulama sırasında zemin, rüzgârdan ve doğrudan güneşin etkisinden korunmalıdır. Belirtilen tüketim miktarı genel bir bilgidir. Uygulama koşulları ve yüzey özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

GÖRÜNÜM

GRİ TOZ

UYGULAMA SICAKLIĞI

(+5°C)-(+35°C)

SACAKLIK DAYANIMI

(-30°C)-(+60°C)

UYGULAMA KALINLIĞI

3-4 mm

SU KARIŞIM ORANI

5-6 lt/25kg

KAP ÖMRÜ

2 SAAT

ÇALIŞMA SÜRESİ

1,5-2 AAT

KATLAR ARASI BEKLENMESİ GEREKEN SÜRE

4-5 SAAT

KURU YIĞIN YOĞUNLUĞU

1400±300 kg/m3

BASINÇ DAYANIMI

6 N/mm2 (28 gün sonra)

KAPİLER SU EMME

W0

YANGINA TEPKİ

A1