ÜRÜNLERİMİZ

Tüm projeleriniz için kaliteli bakış açısı

Slider

Minerdeco

MİNERDECO: Tüm yapılan dış cephe ısı yalıtım sistemleri üzerinde son kat kaplama malzemesi olarak kullanılır. Tane Dokulu Sıva binaların dış cephelerinde yüzey kaplama malzemesi olarak geliştirilmiş %98 inorganik malzemelerden oluşan, mineral desenli dokuda, suya dayanıklı ve dondan etkilenmeyen, UV ışınlarına karşı dayanıklı, Yüksek yapışma mukavemetine sahip, elastik ve nefes alabilen bir mineral kaplamadır. Yapısında kristalize madenler içerdiğinden dolayı güneş ışınlarını yansıtıcı özelliğe sahiptir.

YÜZEY HAZIRLIĞI

Yüzey temiz, düzgün ve sağlam olmalıdır. Uygulama öncesinde yüzey mutlaka nemlendirilmeli, çok sıcak ve rüzgârlı havada suya doyurulmalıdır. Her yüzeyde kolaylıkla uygulanabilen minerdeco temiz ve düzgün yüzeylerde çok daha verimli sonuçlar verir.

UYGULAMA ŞARTLARI

Uygulama sırasında ortam sıcaklığının +5˚ C ile +35˚C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Donmuş, erimekte olan veya 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulama yapılmamalıdır.  Direkt güneş veya kuvvetli rüzgâr altında uygulanmamalıdır. Uygulama yapılan yüzey yarım bırakılmamalı cephe bitene kadar uygulama devam ettirilmelidir.

UYGULAMA ÖZELLİKLERİ

Karıştırma süresi: 5 dakika Harcın dinlendirilme süresi: 1-2 dakika, Hazırlanan harcın kullanılabilme süresi: 30 Dk. Uygulama kalınlığı 2mm-5mm Tam kuruma süresi: 2-3 gün.

UYGULAMA

25 kg Tane Dokulu minerdeco dekoratif Sıva Harcı 12-14 litre temiz suya boşaltılarak düşük devirli bir mikserle topaksız homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılır. Harç 1,2 dakika dinlenmeye bırakılır ve tekrar karıştırılır. Dekoratif sıva paslanmaz çelik mala ile yüzeye eşit şekilde yayılmalı, uygulama kalınlığı en iri desen taşına göre ayarlanmalıdır. Uygulama kalınlığı 2mm-5mm’dir. Yüzeye dairesel hareketlerle plastik mala ile desen verilir. Desen verme işlemi daima dekor sıva ıslakken yapılmalıdır. Belirlenen süreler 20˚ C yüzey ve ortam sıcaklığında geçerlidir, düşük ısıda süre uzar, yüksek ısıda süre kısalır.  Uygulamadan sonra yüzey 1 gün aralıklarla nemlendirilmelidir.

UYARILAR

Hazırlanan harç içerisine hiçbir malzeme (kireç, çimento, alçı vb.) ilave edilmemelidir. Kullanım süresi geçmiş harçlar, su veya kuru harç ile karıştırılıp tekrar kullanılmamalıdır. Uzun süre güneşe maruz kalmış çok sıcak veya donmuş yüzeylere uygulama yapılmamalıdır. Ahşap yüzeylerde, metal yüzeylerde, boyalı ve neme maruz yüzeylerde uygulanamaz. Alçı levha, alçı sıva, alçı blok v.b. yüzeylerde aderans artırıcı astar kullanılmadan uygulanamaz. Belirtilen uygulama yüzeyi ve kullanma talimatı dışına çıkmayınız. Solumayınız, göze temasında bol su ile yıkayınız, gerekirse doktora başvurunuz. Çimento esaslı malzeme olduğundan uygulama esnasında eldiven kullanılmalıdır. Ambalajlı ürün nemli ortamlarda saklanmamalıdır.

DEPOLAMA

Orijinal ambalajında en fazla 10 kat istifle, kuru ve nemsiz bir ortamda 12 ay süreyle saklanmalıdır. Torba açıldıktan sonra 7 gün içerisinde tüketilmesi önerilir.

SAĞLIK ve EMNİYET

Deri ve göz temasından kaçınılmalıdır. Depolama ve uygulama sırasında mutlaka eldiven kullanılmalıdır.