KURUMSAL

Tüm Projeleriniz için Kaliteli Bakış Açısı

Slider

SIKÇA SORULAN SORULAR

HORASAN PLUS doğal ısı yalıtım sıvası, boyalı yüzeylerde uygulanabilir. Eğer uygulama yapılacak alanda deformasyonlar ve dökülmeler varsa kazınmalı yüzey temizlendikten sonra uygulamaya geçilmelidir.

HORASAN PLUS, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından Onaylı y.27.567/014 poz numaralı TSE,CE,ISO Belgelerine sahip bir üründür. Yeni binalarda iskâna yol açan eski binalarda da EKB’yi(Enerji Kimlik Belgesi) yalıtım kısmından alabilen Resmi evrak eksiği olmayan bir üründür.

Horasan Plus Doğal Isı Yalıtım Sıvası modifiye liflerle ve doğal minerallerle zenginleştirildiği için çatlama ve dökülme yapmaz.

İnorganik Kökenli madenlerden elde edildiği için, ömrü bina ömrüne eştir.

5° ile 30° arasında uygulanır. Dikkat edilmesi gereken husus uygulama yaparken ve sonrasında havanın yağışlı olmamasıdır.

İçeriden uygulanmasında herhangi bir sıkıntı yoktur. Saten yüzey üzerine uygulanacaksa çentme işlemi yapılmalıdır. Ayrıca ev içerisinde iyi bir ses yalıtımı yapar.

Bölgelere göre kalınlık değerleri değişkenlik göstermekle birlikte, mevcut oturulan binalarda min. 2cm kalınlıkta uygulama yapılmalıdır.

Kapalı ve açık çatılarda Horasan Plus Doğal Isı Yalıtım Şapı kullanılır. Çatı kapalı ise ayrı bir uygulama yapılmaz ama çatı açık ise üzeri su izolasyon malzememiz ile kapatılmalıdır. Daha sonra seramik vb. yapı malzemeleri ile kapatılabilir.

Horasan Plus Doğal Isı Yalıtım Sıvamız, 1300° C Sıcaklığa 1 saat boyunca tepki vermeden dayanabilir, 2 saat sonunda da kendini yok etmeye başlar.(Yangın anında binada 15. dakikada oluşan sıcaklık 450° C’dir. İnsan vücudu 120 ° C’lik bir sıcaklığa sadece 2 dk dayanabilir)

Horasan Plus Doğal Isı Yalıtım Sıvası, ısı ve ses yalıtımı amacıyla parke ve seramik altında gönül rahatlığıyla uygulanabilir.