ÜRÜNLERİMİZ

Tüm projeleriniz için kaliteli bakış açısı

Slider

Horasan Plus

Horasan Plus; binalarda, özellikle foto katalitik yalıtımın istenildiği yerlerde ısı, su ve ses yalıtımını aynı anda sağlayan, doğal minerallerden oluşmuş kompozit yalıtım sıvasıdır. Tamamen doğal madenlerden oluşan Horasan Plus içerisinde kanserojen maddeler bulundurmadığı için insana ve doğaya güven verir. Gözenekli yapısı ve özel formülü sayesinde nefes alabilme özelliğine sahip olan Horasanplus, binalarda oluşan nem, küf, mantar vb. oluşumları önler. Sağlıklı ve doğal bir yaşam sunar. Horasan Plus oldukça hafif yapısı sayesinde binanızın depreme dayanıklılığını artırır.

UYGULAMA ALANLARI:

 Horasan Plus; tuğla, gaz beton, bims, briket, brüt beton, betonarme alçıpan, betopan, boardex, eski yapılar ve tarihi binaların restorasyonunda güvenle kullanılabilir. 

UYGULAMA SINIRI:

 Metal, tahta, ahşap üstü, fayans, yağlı boya, çelik konstrüksiyon yüzeylerinde zemin güçlendirme macunu ile birlikte kullanılmalıdır. Betopan, alçıpan, boardex vb. hazır yüzeylerde file veya rabitz teli üzerine uygulama yapılmalıdır. Brüt beton yüzeylerde, brüt beton astarı veya zemin güçlendirme macunu üzerine uygulama yapılmalıdır. Eski boyalı yüzeyler, hazır renkli sıva, dış cephe kaplaması(mantolama) yüzeylerde direkt uygulama yapılmaz. Sağlam olmayan, sürekli neme maruz kalan ve asbest çimento yüzeylerde uygulanmaz.

UYGULAMA ŞARTLARI:

 + 5 °C ile +35 °C arası olmalıdır. Kuvvetli rüzgâr veya aşırı güneşli ortamda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. Donmuş, erimekte olan veya 24 saat içerisinde don tehlikesi olan yüzeylerde uygulanmaz. 

YÜZEY HAZIRLIĞI:

 Uygulama yapılacak yüzey, yağ, toz, kalkmış boya, kir, vb. materyallerden temizlenmelidir. Yüzeyde oluşmuş delik, çatlak vb. her türlü hasar Horasan Plus tamir hacı ile kapatılmalıdır. Gaz beton ve brüt beton yüzeylerde uygulama öncesi ön serpme yapılması tavsiye edilir. Yüzeyi çok düzgün olan brüt beton yüzeylerinde, astar veya zemin güçlendirme macunu kullanılmalıdır. Aşırı güneşli havalarda yüzey su ile serinletilmelidir.

UYGULAMA:

 8 Kg’lık Horasan Plus yalıtım harcına ortalama 10-12 litre su ilave edilerek hazırlanmaktadır. İlave edilecek suyun 1/2’sini karıştırma teknesinin tabanına ekleyerek üzerine 1 paket Horasan Plus yalıtım harcı dökülür. Suyun kalan kısmı karıştırma teknesine ilave edilir. Karıştırma mikseri yardımıyla minimum 1-2 dakika karıştırılarak harç uygulama kıvamına getirilir. Daha önce hazırlığı yapılan yüzeye uygulama kalınlığı belirlenerek anolar yerleştirilir. Uygulama kıvamına getirilen harç 2 ano arasına tek katta 2-5 santim uygulanarak mastarlama işlemi yapılır. 2 ano arası uygulama mala sırtı yöntemiyle sertçe uygulanarak gerçekleştirilmelidir. Minimum 2 gün prizlenme süresi geçtikten sonra maximum 2 mm kalınlığında dekoratif koruyucu macun uygulaması yapılır. Not: Belirtilen süreler + 20°C yüzey ve ortam sıcaklığında geçerli olup düşük ısıda süre uzar yüksek ısıda süre kısalır. Ürünün; amacının dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen uygulama şartlarına uyulmadığında oluşabilecek herhangi bir hatadan Minersan Mineral A.Ş sorumlu değildir. 

UYARILAR:

Horasan Plus harcı hazırlanırken hiçbir ek malzeme ilave edilmemelidir. Raf ömrü dolmuş harçlar yeni harçlarla karıştırılıp kullanılmamalıdır. Aşırı sıcak ve soğuk havalarda uygulama yapmaktan kaçınılmalıdır. + 5 °C ile +35 °C arasında uygulama yapılmasında dikkat edilmelidir. Aşırı rüzgârlı günlerde uygulama yapılmamalıdır. Ürünün dayanıklılığı açısından 4 gün boyunca hafifçe ıslatılmalıdır. Hareketli yerlerde veya farklı malzemelerin bulunduğu yerlerde file yâda rabitz teli kullanılması tavsiye edilir. Brüt beton ve çok düzgün yüzeylerde astar veya zemin güçlendirme macunu üzerine uygulama yapılmalıdır. Yukarıda belirtilen şartların dışında herhangi bir uygulama yapıldığında Minersan Mineral A.Ş oluşan hatalardan sorumlu değildir.

TÜKETİM:

 3 cm sıva kalınlığı için ortalama 8-10 Kg/m² 
RAF ÖMRÜ:
 Orijinal ambalajında rutubetsiz ve kuru ortamda üretim tarihinden itibaren 1 yıldır. 

DEPOLAMA:

 Orijinal ambalajında maksimum 12 kat istifleyerek depolayınız. Torba açıldıktan sonra 7 Gün içerisinde tüketiniz. 

SAĞLIK VE EMNİYET:

 Karışım esnasında solumayınız. Deri ve göz temasından sakınılmalıdır. Göze temasında bol su ile yıkayınız. Kullanım esnasında mutlaka eldiven takınız, karıştırma esnasında maske kullanınız.


AVANTAJLARI:

– Dış cephelerde ısı, ses, su ve yangın yalıtımını tek ürünle sağlayabilen son derece uygulaması kolay olan bir üründür. 
– Doğru uygulandığı takdirde ısıtma ve soğutma giderlerinde önemli ölçüde tasarruf sağlayabilmektedir – Herhangi bir ek yapılmadan yekpare uygulandığı için ısı köprüleri oluşturmaz. 
– Bütün duvar örgü elemanları ile çok rahat kullanılabilir. 
– A 1 sınıfı yanmazlığa sahiptir. 
– Hidrofobik macun ile kullanıldığında su geçirimsizliği sayesinde yağmurdan vb. su kaçaklarından binanızı korur. 
– Nefes alır, terleme, küf, nem ve koku oluşumunu önler 
– Hafiftir, yapılardaki ölü yüklerden kurtarır.. 
– Sağlığa zararlı herhangi bir kimyasal içermez 
– Üreminde kullanılan tüm mineraller doğal olduğundan çevre dostudur.